четвер, 17 травня 2018 р.

про собак і людей

Коли людина приручила першу тварину невідомо нікому. Принаймні, про це нема жодного 
документального підтвердження. Особисто я переконаний, що перші війни почалися через приручення коней. Але зараз говоримо про собак. Маленький принц колись казав, що ми відповідаємо за всіх, кого приручили. Він нічого не говорив про владу та урбаністику. Доки ми самі не визначимо для себе рівень відповідальності за "приручених", всі апеляції до влади (місцевої чи ООН) щонайменше виглядатимуть наївним маренням.
Відтак, у місті здичавіла "приручена" собака залишається загрозою "неприрученим" дітям, а зграя таких собак, є загрозою дорослим "не завжди прирученим"...


Думаю, що суспільство має ставити максимально жорсткі вимоги до людей, котрі в містах утримують собак (і котів і т.д). Повторюю - максимально жорсткі. Це та ситуація, коли влада не винна, як і коні. Я не знаю випадків, коли влада у міста завозила пітбулів, котрі згодом загризали мешканців...

1 коментар:


 1. Олег Ущенко
  12 хв. ·
  тут мені розповіли, що "собаче" законодавство - було проблемою практично всюди. у Європі, коли приймалися закони, які регулюють поведінку собак і їх власників, доходило до того, що принципово було мати у робочих групах однакову кількість законотворців-собачників і тих, хто не має собак. бо собачники страшенно тягнули ковдру на себе. але раз посперечалися і завдяки компромісу там добре і собакам, і людям.

  розсмішило, що у Швайцарії пропонували мало не зрівняти права собак з людськими. були такі навіжені.

  у цивілізованому світі люди і собаки мають свої зони комфорту. за погане обходження з собаками доводиться платити великі штрафи. так само, як власник відповідає штрафами за поведінку собаки. наприклад, у тій же Швайцарії гарчання чи гавкання собаки - то вже привід для виклику поліції, з подольшою передачею справи до спеціальної комісії, яка може: а) накласти штраф, б) примусити сплатити компенсацію постраждалому, в) відібрати собаку. звісно, остаточне слово за судом.

  подумалося, оскільки нашим законодавцям плювати на людей і на собак, то, давайте, добиватися прав для черепашок

  ВідповістиВидалити