четвер, 6 жовтня 2016 р.

"Жива ватра" у Тернополі

Документальний фільм «Жива Ватра» став підсумком 10-річного дослідження режисером Остапом Костюком гуцульської культури. Самі зйомки тривали чотири роки.
Герої «Живої ватри» — 82-річний Іван Бесащук, 10-річний Іванко Михайлюк та його хресний батько, 39-річний Василь Тонюк. Василь — суворий і зібраний чолов’яга — керує полониною Радул, що залишилася єдиною з 78 полонин району, де займаються вівчарством.
Бесащук ходив з отарами в гори 40 років, а зараз, овдовівши, доживає віку сам у хаті й поринає у спогади. Іванко тільки засвоює початки вівчарства. Жива ватра — вогонь, добутий тертям дерева і підтримуваний упродовж чотиримісячного полонинського сезону. Обряд запалювання ватри здійснювався на Гуцульщині до середини ХХ століття. Його згадка у фільмі — це символ сьогоднішнього занепаду вівчарського ремесла.З 27 жовтня по 2 листопада включно фільм можна переглянути у Палаці Кіно в Тернополі. Початок показів о 18-00. Вартість квитка-25 грн. Нижче - офіційний трейлер фільму.

9 коментарів:

 1. Ура. Хоч і сумно, що через місяць від офіційного прокату. Невже покази фільмів Гайдая зайняли весь графік кінотеатру, де 5 відвідувачів на день?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Це офіційний прокат...А ти думаєш скільки осіб приходитимуть на перегляди?

   Видалити
  2. Офіційний стартував 29 вересня... Я думаю що мало, бо наш кінотеатр не працює з промоцією і всім решта. Він взагалі свідомо нищиться, як на мене.

   Видалити
  3. Мені дуже подобається твоя позиція - бурчати , що щось не так...Скажу відверто, якби я не потратив трохи часу та нервів - цей фільм би ще місяців два би їхав до Тернополя. Запропонуй варіанти промоції. Щось зрешту - зроби сам..

   Видалити
  4. Я бурчу не тобі, а про кінотеатр і його роботу. Шкода, що ти особисто все сприймаєш. Я особисто приведу 10 людей на нього...

   Видалити
  5. Перепрошую за "буркотіння". Ти 100% мав рацію, щодо організацію роботи кінотеатру. Переконався особисто :-(

   Видалити
  6. Ха... Я нині пів дня намагаюся дізнатися чи можна йти на фільм. Це катастрофа...

   Видалити
  7. Хоч афішу Живої Ватри повісили ? А флаєри розклали?

   Видалити
 2. З кінотеатром вибір невдалий....

  ВідповістиВидалити