неділя, 18 грудня 2016 р.

Підтримаймо "Бєлсат"

Колеги та колежанки ! Безумовно - це Ваша особиста справа - писати чи не писати Президенту Порошенку з приводу фінансування "Бєлсату". Але не можна  не враховувати того факту, що в Україні проживає майже 300 тисяч бєларусів і ніхто не піддає сумніву беззаперечного внеску "Бєлсату" у протидії інформаційній війні з боку російських медіа. При нагоді Ви можете надіслати лист підтримки колективу телеканалу в польське Міністерство закордонних справ rzecznik@msz.gov.pl , до керівництва правлячої партії «Право і справедливість» biuro@pis.org.pl , та в канцелярію Президента Польщі Анджея Дуди biuroprasowe@prezydent.pl 
Надсилайте лист з темою : Poparcie dla Biełsatu

Szanowni Państwo,
Jestem zaniepokojony informacją opublikowaną na portalu wpolityce.pl, dotyczącą drastycznego zmniejszenia wsparcia Biełsatu i zmiany języka jego nadawania z białoruskiego na rosyjski.
Оglądam audycje Biełsatu. Jest to dla mnie jedyna stacja, która oferuje alternatywne spojrzenie na wydarzenia na Białorusi i na świecie w języku białoruskim. Ponadto, przeciwstawia się ona wpływom rosyjskich mediów na Białorusi.

Uważam, że jest to ważne również dla bezpieczeństwa Polski i jej dobrego wizerunku na Białorusi. Apeluję, aby nie zmniejszać wsparcia dla Biełsatu, a także nie zmieniać języka nadawania z białoruskiego na rosyjski. Język białoruski jest podstawą naszej tożsamości.

Немає коментарів:

Дописати коментар