Очевидно, що для експертного коментаря цілком було би достатньо класичних фраз, що “цей документальний фільм про звичайних українців та українок, яких об’єднують спільні цінності, прагнення змінити світ на краще та послідовна боротьба за права людини”.
Абосолютно вірним, був би допис на кшталт “У стрічці зображено актуальне питання, що саме громадянин/ка – власник/ця держави та її енергія. Суспільство творять люди: вільні, розумні, здатні до критичного мислення та відповідальні за власну долю та долю країни. У суспільстві ми формуємо цінності, символи, героїв, міфи і традиції, які визначають нас як представника того чи іншого соціуму чи політичної нації. Саме від громадянина і його волі залежить, який напрямок оберуть суспільство і держава. “
Та власне рядки анонсу фільму 2015 року чітко все розставляють по місцях: “На Півдні України у Херсонській області ситуація дуже напружена – є загроза вторгнення росіян із Криму. Херсонський Центр допомоги військовим об’єднує багато активістів, які наполегливо й невтомно працюють заради перемоги. Автори фільму вирушають в мандрівку із Наталею, яка везе необхідні речі військовим, які бережуть південний кордон країни”
Але не у цьому конкретному випадку. Цей показ в Музеї з дядьком Гришею, а згодом наша несподівана зустріч на з Наталкою Бімбірайте та Оленою Афанасьєвою продемонстрували реальне, а не деклароване братство волонтерів в усій країні з перших днів війни. Показ викликав неабияке зацікавлення в інших тернопільських середовищах, відтак покази “Південного кордону”, як і інших стрічок про волонтерів продовжуватимуться. І тут, як на мене, роль експерта полягає не стільки у відгуках і представленні фільму (що, безперечно, є важливою складовою), скільки налагодженням ефективних комунікацій з різними волонтерськими середовищами. Окрема подяка Олександрі Лободі за опіку Дядьком Гришею та участь у підготовці показу й обговорення фільму й подальших волонтерських акціях. Ну й вітаю з таким дебютом модераторку показу Софію Гунько, бо модерувати захід з кількома експертами надзвичайно складно.
Немає коментарів:
Дописати коментар