понеділок, 20 березня 2017 р.

пра Дзень Волі 2017

День Волі (бєлар. - Дзень Волі) щорічно відзначається в Бєларусі  25 березня. Вірю, що  це неофіційне свято в Бєларусі лише тимчасово і ми невдовзі станемо свідками, коли його відзначатимуть на державному рівні. Зрозуміло, що цей День широко відзначає бєларуська діаспора.  Свято присвячене прийняттю Третьої Статутної грамоти Ради БНР, котра проголосила  незалежність Бєларуської Народної Республіки 25 березня 1918 року.
Зазвичай в цей день проводяться масові  мітинги і хода. Винятком стали акції 1996 і 2002 років , коли заходи відбувалися 24 березня. 

Лідер Білоруського національного конгресу Микола Статкевич озвучив цьогорічні свої плани в вечірньому ефірі телеканалу "Бєлсат". Першу заявку на акцію влада загубила , але активісти БНК подали ще одну.
За словами М.Статкевича хода на День Волі розпочнеться в Мінську о 14 годині біля Академії наук, по іншу сторону вулиці від кінотеатру "Жовтень". Звідти політик кличе піти по проспекту Незалежності до площі Незалежності. На площі мають прийняти план подальших дій.
Не виключено, що по дорозі відбудеться покладання квітів до будівлі по вулиці Володарського, 9 - місці, де 25 березня 1918 року була прийнято Третя Статутна грамота БНР.
 Віншуем, сябры! Жыве Беларусь! Гімн БНР
Світлина Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар