субота, 3 вересня 2016 р.

#FreeUmerov

11 серпня цього року російський суд постановив примусово направити кримськотатарського лідера Ільмі Умерова на психіатричну експертизу. У травні 2016 року ФСБ РФ пред'явила Умерову звинувачення по ст. 280.1 КК РФ - публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ. У тексті звинувачення зазначено, що І Умеров 19 березня 2016 року в ефірі телеканалу ATR говорив про необхідність повернення Криму і Донбасу під юрисдикцію України. Тому слідчий ФСБ визнав це діями, спрямованими на порушення територіальної цілісності РФ. 12 травня Умерову вручили підписку про невиїзд.

Українська і міжнародна спільнота вкрай стурбовані затриманням Ільмі Умерова, оскільки стан його здоров'я зараз критичний. Він продовжує перебувати в примусовому психіатричному ув'язненні. Ця стара тактика утримання дисидентів в психіатричних палатах викликає  тривогу в усіх небайдужих людей. Сьогодні з ініціативи Надзвичайного і Повноважного Посла України в Фінляндії Андрія Олефірова триває підтримка всесвітнього твіттершторму із закликом негайного звільнення Ільмі Умерова. Спільномітка (хештег) акції - #FreeUmerov.
Знимки з особистої обліковки Андрія Олефірова та Вікіпедії 

1 коментар:

  1. @Mariana_Betsa Mariana Betsa Retweeted Николай Полозов
    Міжнародний тиск, акції на підтримку Ільмі подіяли.Тепер важливо зняти з Умерова незаконні обвинувачення #FreeUmerov @nikolai_polozov
    Ильми Умерова освободили из психиатрической клиники
    https://www.facebook.com/ayshe.umerova/posts/1115304108507412 …

    ВідповістиВидалити