вівторок, 6 вересня 2016 р.

Віктор Сазонов: Все про вибори в Бєларусі

Сьогодні розпочається дострокове голосування на виборах депутатів Палати представників Національних зборів Республіки Бєлорусь шостого скликання. Впродовж п'яти днів виборчі дільниці будуть відкриті для голосування з 10.00 до 14.00, а також з 16.00 до 19.00. У бюлетені для голосування внесено прізвища  491 кандидата в депутати. З них 313 є членами політичних партій. Однак вибори достатньо прогнозовані. Про це пише правозахисник Віктор Сазонов. Спільномітка спостережень у Твіттері 


Уже цими вихідними в Бєларусі завершаться вибори в Палату представників Національних зборів Республіки Бєларусь шостого скликання. Основний день голосування припадає на 11-е вересня, сумнозвісну дату, коли весь світ буде згадувати жертв однієї з найжахливіших трагедій, коли терористи на пасажирських літаках атакували символічні і знакові будівлі в США. Кількість загиблих в той чорний день викликає жах, співчуття і печаль. Цей день людство сприймає як переломний, після якого люди по планеті Земля остаточно зрозуміли, що вони живуть в епоху безпосередньої і постійної терористичної загрози. 
Зрозуміло, що для більшості світових інформаційних ресурсів тема бєларуських виборів в цей день буде на такому задньому плані, що більшість людей планети про них навіть не дізнаються. Головною ж  ця тема буде на сторінках і телеекранах, і радіохвилях бєларуських ЗМІ. Провладні телебачення і преса, захлинаючись, розповідають про створені владою найзручніші умови для волевиявлення бєларуського народу. Ми побачимо красиві цифри голосування і давно відомі аналітикам прізвища нових обранців народу. 
Мало хто з опозиційних і незалежних засобів масової інформації проведуть свій аналіз, і зроблять свої висновки. Вони будуть кардинально відрізнятися від висновків державної преси. Але і з їх сторінок виборча тематика за дуже короткий час зникне зовсім, як нецікава і практично не читабельна. А нова Палата представників Національних зборів Республіки Бєларусь шостого скликання почне займатися своєю головною роботою, заради чого вона по суті і створювалася. Почне боротися за міжнародне визнання цих виборів і легітимізацію сьогоднішньої влади і самих себе на міжнародному політичному полі. 
А на міжнародному політичному полі чекають цього давно і з нетерпінням, і лише нервово моляться, щоб хоч в останні дні виборів бєларуська влада не наробила чогось такого, що при всьому бажанні потім не дозволить визнати вибори хоч трохи відповідними міжнародним нормам і демократичним стандартам. 
Втім, це не перше прагнення західних країн визнати бєларуські вибори справедливими. Європейці давно були готові визнати і парламентські, і президентські вибори в Бєларусі щоб почати тіснішу співпрацю. І робилося для цього багато. Тільки ось всі ці зусилля з плином часу заходили в глухий кут. Але новообрані політичні сили в Європі після кожних нових своїх виборів все починали спочатку, думаючи що їх попередники були набагато гірші за них  і невміліші, бо не змогли впоратися з цим бєларуським питанням. Ну а у них то тепер все нібито вийде. 
І знову все починається з нуля, з самого початку, так само передбачувано, бездарно, безрезультатно, примітивно, банально, брутально і дуже-дуже сумно. 
Хоча це європейське бажання - не мати проблем і конфліктів з бєларуським керівництвом цілком зрозуміле. Ну треба ж, щоб  в їх політичній діяльності було хоч що-небудь позитивне. Європа задихається від міграційної кризи, яка вже спричинила небувало різку зміну політичних еліт. Багато європейських країн постійно живуть з оголошеним високим ступенем терористичної загрози. Псуються стосунки з недавніми союзниками, такими як Туреччина. НЕ налагоджуються стосунки з Росією ... 
Ну хоча б Бєларусь була зоною відносної стабільності! Хоча б навіть з цим керівництвом! Іншого все одно не передбачається в найближчому майбутньому! Ось тому, думають вони, вибори треба визнати ... 
Я займаюся спостереженням на цих виборах . За цей час до мене підходило багато людей, які також хотіли б цим займатися, але більшість з них бояться. Кажуть, що точно наживуть собі через це проблеми і на роботі, і за місцем проживання, і взагалі повсюдно. І якщо їм кажеш, що це все законно, офіційно, згідно з Конституцією і виборчим законодавством, яке не лише передбачає право бути спостерігачем, але й вітає це, то люди тільки посміхаються і кажуть, що біди згодом всо одно не оберешся, хоча все начебто законно і згідно з виборчим законодавством ... 
Це все, що потрібно знати про бєларуські вибори.


Переклади українською творів Віктора Сазонова

ЗазомбованіЧетвертий літакНоворічний роздум про великих і маленьких людейЗагальний фонДе і коли, Сенсація


П. С. Кремлетролі активно засмічують твіттерстрічку із спільноміткою , котра відстежує вибори в Бєларусі  #electby

Немає коментарів:

Дописати коментар