У стінах недобудованої Тернопільської обласної бібліотеки на площі Героїв Євромайдану – мистецька локація. Саме так побачили її подальше життя учасники мистецького кластеру.
Наталія Турчин, креативний менеджер, «Тернопільська кінокомісія»:
«Сьогодні мистецькі творчі люди міста об’єдналися для того, аби відкрити об’єкт, про який дуже давно говорять, на який уже по суті махнули рукою. І ніхто не сподівався, що тут відродиться життя. Це буде, я сподіваюся, майданчиком для реалізації і втілення багатьох мрій і задумів для того, щоби творчі люди могли знайти одне одного, надихнутися спільним ентузіазмом. Ми вкотре довели всім, що нема неможливого».
Довгобуд, який майже тридцять років стоїть пусткою, у неділю прийняв свої перших відвідувачів. Дивились тернополяни короткометражні фільми молодого режисера, переможця багатьох конкурсів короткометражних фільмів, учасника об’єднання «Сучасне українське кіно» Павла Острікова.
Павло Остріков, режисер та сценарист:
«Це Місце, де сьогодні показуються фільми. Воно цікаве. У цьому фундаменті є всі можливості, які, я сподіваюсь, організатори ще більше використають, і незабаром це місце стане меккою для талановитих і творчих людей і, взагалі, для жителів Тернополя».
У світі, коли старі закинуті промислові об’єкти отримують нове мистецьке життя, вони отримують і нову назву. Тернопільський довгобуд відтепер – «ПОРТ'89».
Юрко Кулик, представник громадської організації «Файне.UA»:
«Приблизно з 1989 року ця будівля весь час перебуває приблизно в такому стані, принаймні – зовнішньо. Чому «Порт?» Порт завжди єднав різноманітні культури, різних людей, там перетиналися шляхи, там було весело, цікаво. Різні формати – це життя. Тому ми хочемо додати життя цій будові».
Під час відкриття «ПОРТ'89» усі бажаючі могли запланувати і свою мистецьку подію або фестиваль.
Володимир Ханас, експерт «Тернопільської Кінокомісії», регіональний координатор Мандрівного фестивалю документального кіно з прав людини «Docudays UA»:
«Наприкінці серпня відбувалося великий семінар регіональних координаторів Мандрівного фестивалю d Україні. Одним із питань, яке ми розглядали, було пошук нових локацій і можливостей для показу фільмів. Я щасливий, що вже у жовтні на Тернопільщині ми розпочинаємо 15 Мандрівний фестиваль «Docudays UA», і однією із локацій стане «ПОРТ'89»».
За підтримки міської ради, обласної державної адміністрації разом з ентузіастами довгобуд рушив у своє нове життя. Від ідеї до першої мистецької події пройшов усього рік.
Тарас Ковальчук, директор Туристично-інформаційного центру м. Тернопіль:
«Близько року тому ми планували реновацію бібліотеки, і тоді ми натикнулись на велику кількість проблематики, щоб організувати тут першу подію. За рік часу пройшло багато переосмислень. Ми відкинули ідею вулиці, ми зайшли всередину, і, залучившись підтримкою різних команд, нам вдалось реалізувати перший крок у реновації бібліотеки. За рахунок допомоги інших людей ми зможемо тут намалювати своє бачення, свій простір, свою зону комфорту, яка буде поширюватися не тільки на територію цього об’єкту, але і, на мою думку, на все місто, та й узагалі – на всю Західну Україну».
«ПОРТ'89» буде відкритий для показів фільмів, виставок художників, фестивалів, у тому числі стріт-арту, вуличних танців, тощо. Показ фільмів у перший день був вдало доповнений виставкою відомого тернопільського скульптора майстра джанк-арту Сергія Кузнєцова.
Репортер – Олена Мудра
Камера, монтаж – Антон Марчевський
«ТМЦ.ІНФО», 26 вересня 2018 року
http://nova.te.ua/statti/buv-dovgobud-stav-port-89/
ВідповістиВидалити