субота, 9 липня 2016 р.

Сільськогосподарські кооперативи – перспективи розвитку


На Тернопіллі відбувся кластерний семінар на тему «Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи – перспективи розвитку». Учасниками заходу були представники органів державної влади, сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи Сумської, Волинської, Хмельницької та Тернопільської областей.

Під час семінару, котрий розпочався  у приміщенні Збаразького замку прозвучала велика кількість інформації щодо практичних напрацювань в сфері сільської кооперації, хороших ідей, які можна реалізувати в майбутньому у своїх населених пунктах.

Шість сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів «СОК «Ягідний край» с.Лосятин, СОК «Щедрий край» с.Старий Почаїв», СОК «Дари Ланів» с.Рудка Кременецького району, СОК «Зелена криниця» с.Кошляки Підволочиського району, СОК «Кринички» с.Котів Бережанського району та СОК «Старий млин» с.Ценів Козівського району, які були створені в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» підписали декларативний Протокол про створення Кооперативного об’єднання «Асоціація сільськогосподарських кооперативів Тернопільщини».
Згодом учасники семінару мали можливість оглянути виробничі потужності СОК "Дари Ланів" Кременецького району Тернопільської області та на практиці побачити роботу самого обладнання та майстер-клас від члена кооперативу по обслуговування обладнання.


Керівник технічно-інформаційного центру Євгенія Міщена розповіла учасникам семінару про роботу центру та ділиться своїм практичним досвідом щодо організацію оптових закупок для членів кооперативу.

Другий день роботи розпочався із відвідин сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «ЕКОМ» с.Чесники Івано-Франкіської області. Сільський голова Олег Нагірняк поділилися досвідом роботи із різними донорськими організаціями, а голова кооперативу Олег Журавінський пригостив присутніх готовою продукцією кооперативу, котрий займається переробкою молочної продукції. А готову продукцію, а це сири, масло, сметана, молоко та інше реалізують у своєму магазині. 


У цей же день в с.Котів Бережанського району відбулося урочисте відкриття та освячення лінії по виготовленню паливних брикет, сільськогосподарської техніки та обладнання для виготовлення вощини.
Усе це вдалося придбати сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу «Кринички», який очолює Василь Олексюк, в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ».
***
Семінар проводився в рамках економічного компоненту Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ» та за підтримки департаменту економічного розвитку та торгівлі Тернопільської ОДА.

Немає коментарів:

Дописати коментар