понеділок, 4 липня 2016 р.

Агнєшка Ромашевська: Про Журавля та синицю

Перепрошую за невичитаний текст перекладу, але справа направду алярмова. Назву тексту дав сам. Насправді зараз довкола польсько-українських стосунків багато дітей з цілими коробками сірників. І замість того , щоб сірники відбирати, частина суспільнополітичних діячів чекає на багаття, аби зігрітися. Інша частина вибирає між синицею і журавлем... Карикатура Юрка Журавля. Оригінал тексту польською
Хтось грається сірниками. І я не хочу навіть думати про те, як вибудовані рішення того "когось" і які наслідки з того мають  бути ...
Не так давно український рокабілі гурт OtVinta вигнали з Перемишля (видалені з програми), куди він прибув , щоб прикрасити свято Купала. Це сталося через кілька днів після того, як група кіболів (хуліганів) народовців  атакували українську процесію , що йшла на кладовище, де знаходяться могили петлюрівців, і там же  поховані кількадесят бійців УПА ... Людині, що йшла  на початку процесії здерли синьо- жовту пов'язку і розтопттали. (про рекцію на цю  подію римокатолицьких священників в Перемищлі і засудження дій частини перемиської молоді читайте - В.Х)
Гурт згодом був запрошений у Варшаву, і, власне, не був впущений у Польщу взагалі. Що ж стосується творчості гурту, то коротко можна означити, як не надто складне, але музично розважальне "jajcarstwo." Однак , лідер команди також талановитий карикатурист і одного разу серед десятків своїх малюнків, намалював портрет Романа Шухевича. Він, напевно, не робив це з антипольського наміру, тільки піддавшись широкопоширеній мітології, бо значна частина творчости гурту має або "aнтимоскальський" характер, або політично нейтральний, і звідси  був, ймовірно, намір намалювати портрет, але тим не менше - намалював і що гірше написав, що це взірець для молоді чи щось в цьому роді ...
Водночас , він намалював іншу картину з іншим підписом. Для мене важливішим:
"Долі народів Польщі й України настільки тісно пов'язані і радістю, і горем уже не одне століття. Нам жити далі разом. Хай буде мир. А Українському уряду давно пора визначитись, а не ховати голову у пісок."
Ось так дослівно це звучить польською:
"Losy narodów Polski i Ukrainy ciasno są ze sobą powiązane i w radościach i w nieszczęściach, już przez niejedno stulecie. I dalej też nam przychodzi żyć razem. Niech więc będzie pokój. A dla ukraińskiego rządu dawno już nadeszła pora określić się, a nie chować głowy w piasek..."
Як ви думаєте, кохані, що це правильний метод польсько - українського поєднання, ба просто польсько - українських стосунків аби  до цього хлопця  разом з гуртом не впустити в Польщу? А російських Нічних Вовків, банду фашистствуючих імперіалістичних ідолів / провокаторів, котрі ставлять під сумнів той факт, що Радянський Союз напав на Польщу в 1939 році -  інавколо яких було так багато шуму, то він у Польщу в'їхав, а як же...
Той факт, що малюнок, зроблений Журавлем грішить наївністю, і так сказати, видає "бажане за дійсне", але до всіх чортів зрозуміло, що це людина ДОБРОЇ ВОЛІ доброї волі. На жаль, Юрію, це не все було так, як ти намалював що ж... в якомусь сенсі,  і так було також.

І ще одна річ. Особиста справа. Інформує всіх кому не лінь, що "доти глечик воду носить, поки вухо не відірветься." Мені увірвалось. Маю достатньо методів, що використовувані в дискусії про відносини в цілому з нашими сусідами на сході, і зокрема з Україною. Відтепер будь-хто, хто посміє поставити під сумнів мій патріотизм, стверджуватиме, що я легковажу вбивство беззахисних цивільних людей , що сприймаю чи навіть терпимо ставлюся до будь-якого шовінізму і будь-якої тоталітарної ідеології, включно з ідеологією українських націоналістів, кінця 30-х років - віртуально вилітає з мого оточення без жалю і милосердя, якщо буде нерозбірливим у словах матиме справу в суді, і, якщо зустрінусь особисто, то плюну в обличчя. Вистачає вже цього хамства, баловства і цькування, чи це роблять любителі чи професіонали.
А до керівництва нашої Вітчизни хочу звернутися і попросити їх про  здоровий глузд і обережність та поміркованість.
Шановні панове на чолі з паном міністром Марушем Блащаком і також з Маріушем Камінські: зважте куди ми дрейфуємо в супроводі військових криків "Геть від різунів. Помстимось за  Волинь, кров невинних жертв волає до справедливості і т.д.».

PS. Недавно недоумкувата скандальна промова бєларуської російськомовної нобелістки Світлани Алексієвич про поляків і євреїв, в якийсь зустрічі з російськими євреями в Брукліні, пройшла наступним маршрутом: розголошена на Kresach. pl (котрі уважно стежать за всім, що роблять  євреї, українці або бєларуси) =+; передрукована на Kresach24. =+; передрукована на Niezaleznej. pl =+; поширена Twitter і FB =+t; викликала негайну атаку на мене (?!), і закликає до закриття Белсату. Єдиного великого польського  медійного  засобу  на Сході ... Я не скажу вам, скільки в кулуарах нашого Міністерства закордонних справ є таких , хто би  з радістю цьому плескав - але запевняю, що дуже багато.
Чи ми, не є як країна,  занадто невизначені, тимчасові і лабільні в напрямках нашої зовнішньої політики, і особливо східної ????
То, шановне Паньство, якщо все так буде розвиватися й назакінчиться дуже погано. І хоч би я щиросердечно підтримувала інші дії правлячої формації - тут я піду проти. Я стану "Reytanem" (зрештою, він був послом з Новогрудка), зроблю все, що в моїх невеликих індивідуальних можливостях. Хіба що хтось , нарешті, прокинеться.

Також переклади А. Ромашевської українською : Історії про чобітки, Тілець - одна історія і три моралі
Czy my aby nie jestesmy jako panstwo nieco zbyt niepewni, chwilejni i labilni w kierunkach naszej polityki zagranicznej a zwlaszcza wschodniej???? 
To sie szanowni Państwo, jeśli tak się będzie rozwijać dalej, bardzo żle skończy. I choćbym z całego serca popierała inne dzialania rzadzacej formacji - tu pójde przeciw. Położę się "Reytanem" ( w kóncu to był poseł z Nowogrodka), zrobię wszystko co w mojej niewielkiej, indywidualnej mocy. Chyba ze ktoś sie wreszcie tutaj ocknie.

Немає коментарів:

Дописати коментар