середу, 2 березня 2016 р.

Розвивати спроможності громад


Вчора у Вінниці розпочалась реалізація проекту "Розвиток спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства". У перший день семінару представники органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, журналісти  та експерти з України та Молдови ознайомилися з досвідом роботи МГО ВОО "Україна-Польща-Німеччина".
Тренер заходу Олексій Гаврилов поділився досвідом країн Європи ( в першу чергу Польщі) у проведенню реформ та можливістю їх впровадження в Україні та Молдові.
Також детально обговорили питання функціонування спільнот та асоціацій місцевого самоврядування та їх активності на європейському рівні. Учасники ознайомилися з конкретними прикладами реалізації спільних проектів між польськими та українськими самоврядними  інституціями за підтримки неурядових структур. Цікавим є досвід наших молдовських колег. Зокрема секретар Сорокської районної ради Стелла Забріян поділилась своїм досвідом стратегічного сланування громади. " "Районна рада Сорок опрацювала і затвердила на засіданні ради 11 лютого 2016 року "Стратегію розвитку Сорокського району на 2016-2020 роки. Стратегію розробляла спеціально затверджена комісія в яку увійшли спеціальсти з різних галузей діяльності, представники ЗМІ, радники. Стратегія пройшла публічне обговорення. Розробники намагались максимально врахувати реалії Сорокського району, врахувати всі ризики, щоб реалізація була можливою. На тому ж зассіданні  затверджено  "План дій на 2016 рік", котрий прописує реальні заходи, відповідальних за їх реалізацію, фінансову базу."...

Проект "Розвиток спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства" реалізується за підтримки Міцжнародного Вишеградського Фонду. 
Знимки В.Ханаса та С. Татусяка


Немає коментарів:

Дописати коментар