субота, 20 серпня 2016 р.

Мікола Бянько:Аналітика від вар'ятів

Пес гавкає, караван іде. Прихильники радикальної течії «русскаво міра» ніяк не заспокояться. Зліпивши з українців образ колективного Бандери, намагаються те саме зробити і з бєларусами. Причому їх лякають навіть не націоналісти. Вони всіляко борються з бєларуським традиційним орнаментом, свободою на міських вулицях і навіть спортивною формою футболістів національної збірної з футболу. 
Один російський шовіністичний ресурс за останній тиждень видав кілька текстів, в яких автори розмірковують про націоналістичний тренд в Бєларусі.
У цих статтях, в принципі, немає нічого нового. Імперці перераховують всі свої дитячі страхи про повернення бєларусів до своїх витоків. Але є кілька відмінних деталей. Тепер об'єктом нападу борців за імперію стали не представники опозиційних партій, а влади. Мовляв, на вулиці Зибіцькій в ​​Мінську, де проходить багато благодійних заходів та вуличних фестивалів, готується - увага - майдан! І готує його сатанинський Захід руками міністра закордонних справ Уладзіміра Макея. Цікава аналітика. Так і представляються депеші з вашингтонського обкому з планом заходів на вулиці Зибіцькій до кінця місяця. Добру траву, видно, палять російські радикали. Тут явно без психотропів не обійшлося.
Забавно, але дикий раж російських шовіністів викликають і бєларуські орнаменти на вишиванках. Вони дописалися до того, що орнамент на футболках спортсменів запозичений у прозахідної опозиції, яку ідейно підгодувати закордонні товариші. Відкриємо секрет: головними бєларуськими опозиціонерами є сільські бабусі, які зберегли від своїх предків традиції ткацтва. Завдяки їм ми маємо зразки старовинних орнаментів. А сатанинський Захід розвалював духовну Росію ще за часів СРСР, коли бєларуські орнаменти пропагував хитрий уродженець Сибіру Володимир Мулявін зі своїми "Піснярами".

Мікола Бянько, Беларускае Радыё РАЦЫЯ
Переклад за текстом : Аналітыка ад вар’ятаў

Знимка із Всемережжя

Немає коментарів:

Дописати коментар