пʼятниця, 27 січня 2017 р.

Дар'я Ліс:Масова електрифікація? Погнали!

Ще не добудували першу бєларуську АЕС в Островці, ще не забули останні скандали навколо оболонки реактора, її заміни і транспортування, а деякі товариші (і товариші серйозні, з серйозними посадами!) розмірковують про АЕС другу, третю і т.д. . Хочеться сказати: поживемо - побачимо! 
І хотілося б побачити щось більш оптимістично-екологічне та інноваційне в наших сірих широтах, але ...
Якщо вітчизняну АЕС все-таки добудують і вона почне працювати, то за деякими прогнозами ми будемо мати надлишки електроенергії. І цей продукт не можна буде зберігати як трактори або силікатні блоки на складах Блакитноокої. Продукт потрібно буде швидко і оперативно використовувати. 
Досвід життя бєларуса показує, що він довго терпить і на цвяху сидить надійно ... Тому ми будемо тими, ким нам накажуть бути. І з посмішкою перейдемо від масової газифікації до масової ж електрифікації бєларуських територій, причому без заміни постачальника сировини. Даєш електроплиту в кожен будинок і квартиру! І електромобіль - в кожен гараж! 
Перший бєларуський народний електромобіль заплановано представити зацікавленій громадськості влітку 2017 року. Машина буде створена на базі однієї з моделей автомобіля "БелДжі". Електротехнічна і електромеханічна частина нового авто - на 100% вітчизняна розробка. Заживемо! 
Про плани будівництва нових АЕС в майбутньому і розробку бєларуського електромобіля розповів днями журналістам Уладзімір Гусаков - глава Президії НАН Бєларусі.

Немає коментарів:

Дописати коментар