середа, 25 січня 2017 р.

Дар'я Ліс: Живу в Бєларусі..І тим я горджуся?

Морози повернуться на Тетянин день, обіцяють синоптики, а поки що в Бєларусі відлига. Не дуже красиво за вікнами, зате - суцільна економія на паливі. Всюди - свої плюси. 
Життя в Бєларусі має свої переваги, про які минулого тижня і розповів змістовно журналіст газети "Наша ніва" Зміцер Панкавец.
Прекрасно все розклав по поличках, але такий збалансований аналіз чомусь викликав багато суперечок серед зацікавленої громадськості. На перший погляд, бєларуси просто люблять посперечатися (особливо в мордокнижці!) Там, де можна було б і не сперечатися. Поскаржитись люблять. І засуджувати своє нам не новина. Воно й справді ... Доступна медицина, можливість безпечно ходити по вулицях міст і містечок вдень і вночі, соціальні ліфти, досяжність води, інфраструктура, транспорт, чотири пори року, відсутність стихійних лих і, врешті-решт, краса людей - цим можна похвалитися! І може цим похвалитися далеко не кожна країна. Даний список насправді заслуговує на увагу і повагу. У Бєларусі багато плюсів, які існують поруч з такими мінусами як погане начальство і радіація, наприклад.
І все ж є ситуації, коли ти перестаєш помічати бєларуські плюси, так мінуси їх перекривають. Один із прикладів - соціальне обслуговування. Візьмемо історію Аксани Семянюк з Мінська. Жінка хворіє складне нервово-м'язову захворювання, переміщається тільки в електравазку і не може сама себе обслуговувати. Після смерті матері місяць тому залишилася зовсім одна в столичній двокімнатної квартири. І шукає, кому б віддати одну кімнату в обмін на реальну фізичну допомогу. Боїться потрапити в будинок-інтернат ... Дивно, що людина з освітою економіста і знаннями веб-дизайнера не може знайти роботу, щоб оплатити послуги доглядальниці, правда? Для нас - звичайні історії з серії "Лягай і помирай!" 
І це 21 століття, столиця європейської держави. Так, є друзі і люди, які вже допомагають фінансово, але людина не може постійно просити і відчувати себе жебраком. Де право на роботу? Декрет про дармоїдство маємо, а роботи людям без інвалідності не вистачає, не кажучи про людей з фізичними обмеженнями. Щось тут не так ... Або все нормально? 
Наші широти точно не створені для виживання талантів, подібних до Стівена Хокінга. Плюси маємо, безумовно, тільки ось бєларуським інвалідам треба просити політичний притулок в більш цивілізованих країнах.

Немає коментарів:

Дописати коментар