четвер, 16 лютого 2017 р.

Про історію бєларуської поштової марки

У Гродненському видавництві ЮрСаПринт вийшла книга "“Беларуская паштовая марка: ад вытокаў да эміграцыі і Незалежнасці". Її автор - відомий бєлоруський краєзнавець і філателіст Лявон Карпович. Дослідження на підставі численних джерел показує історію виникнення і розвитку бєларуської поштової марки. У вступному слові йдеться: "Під обкладинкою цієї книжечки вперше зібрано разом майже все, що відомо про бєлоруські марки в період від першої марки за часів Бєларуської Народної Республіки до першої марки в Незалежній Республіці Бєларусь.
Історія поштової марки нерозривно пов'язана з історією країни і її народу. Тому зміст буде цікавий не тільки для філателістів і колекціонерів, але для всіх, хто цікавиться історією та культурою Бєларусів».
Як розповідає Лявон Карпович: "Я в цій брошурі зібрав все, що вдалося, від першої бєларуської марки часів БНР, через еміграцію і до першої марки часів незалежності. У Бєларусі про це писали Лев Колосов, Валентин Бацієвський, Андрій Мелешко, але в різних виданнях і окремими статтями. Це перше видання довідника бєлоруської марки. І я переконаний, що таке видання має бути, так як вони є у великій кількості в наших найближчих сусідів.
Цей маленький шматочок паперу - поштова марка - вводить країну в каталоги цілого світу, робить її відомою, стає символом міцності народу і його незалежності, допомагає формувати історичну свідомість нації ". Автор висловлює надію, що це видання стане поштовхом для створення Національного каталогу в якому були б зібрані під однією обкладинкою всі можливі матеріали по філателії Бєларусі.

Немає коментарів:

Дописати коментар