четвер, 16 лютого 2017 р.

Кастусь Бандарук:Трамп розчаровує Путіна

Росія має всі підстави бути розчарованою новою адміністрацією США. Фаворит Кремля, Дональд Трамп закликав Росію повернути Крим Україні, у відставку подав радник з питань національної безпеки Майкл Флінн, Конгрес хоче розслідувати інші контакти команди Трампа з Москвою, а вчора міністр оборони США Джеймс Метіс закликав не демонтувати НАТО, а навпаки - зміцнити альянс, збільшуючи витрати на оборону.

Заява Білого дому про те, що президент США чекає від Росії повернення Криму Україні і деескалації конфлікту в Україні, явно розлютило Кремль. Сам Дональд Трамп написав, що анексія Криму сталася при його попереднику і він задається питанням, чи після цього Барак Обама не був занадто м'який. Подав у відставку радник з питань національної безпеки Майкл Флінн, які часто контактував з російським послом Сергієм Кисляковим та іншими представниками Росії, дотикаючи також питання санкцій.
Зараз група конгресменів закликала міністра юстиції провести слідство в справі всіх, крім Флінна, підозрілих на предмет контактів виборчої команди Трампа з Росією. Республіканські сенатори Джон Маккейн і Лінді Грем вважають, що варто було б отримати відповіді на багато питань, які виникли після відставки Флінна. "Коли були невтішні контакти оточення Трампа з російськими представниками і тому щоб Конгрес створив спецкомісію для повного з*ясування всіх справ пов'язаних з Трампом і Росією, - заявив Лінді Грем. Лідер республіканської більшості в Сенаті Міч МакКонелл вважає, що слідство слід розширити на питання ролі, яку російські кібератаки зіграли в президентській компанії.
Чергова, неприємна для Москви новина надійшла вчора, 15 лютого з Брюсселю. У садибі НАТО, про який Трамп, будучи ще кандидатом на пост президента, говорив, що "альянс - застарілий", відбулася зустріч міністрів оборони НАТО за участю представника США Джеймса Метіса. Глава Пентагону запевнив союзників про підтримку Дональдом Трампом Північно-Атлантичного союзу. Однак при цьому він повторив вимогу США: всі країни-члени повинні обов'язково збільшити витрати на колективну оборону як мінімум до 2% валового внутрішнього продукту. "Амеика виконуватиме свої зобов'язання, але якщо не хочете побачити з боку США скорочення підтримки для НАТО, кожен з вас повинен продемонструвати внесок в наш загальний захист», - заявив Метіс.
Щодо Росії він заявив, що США і НАТО зацікавлені у взаємодії з Росією, однак ми повинні оборонятися, якщо Росія вирішить діяти всупереч міжнародному праву .. Ми відкриті на можливість відновлення співпраці з Москвою, але при цьому ми - реалістичні в наших сподіваннях і рекомендаціях нашим дипломатам вести переговори з позиції сили ". У відповідь на ці слова, генсек НАТО Йєнс Столтенберг нагадав, що вже у вересні 2014 року члени НАТО обіцяли збільшити витрати на оборону, однак  позначку 2% досягли тільки 5 з 28 країн. Тепер, можна бути впевненими, що після такого сильного сигналу щодо солідарного розподілу цін захисту свободи, військовий потенціал НАТО буде дуже швидко збільшений.
В цілому, можна сказати, що Росію спіткало чергове розчарування. Після свого обрання Трамп не кинувся в обійми з Путіним, але нагадав йому про повернення Криму і вихід з Донбасу. Якщо Конгрес почне довбати президента за його симпатію до Росії, Трамп буде доводити протилежне: що відносно Росії він строгіший, аніж його попередник. Щодо НАТО також сталося навпаки: замість його ослаблення відбудеться зміцнення. Це означає де факто гонку озброєнь, а такого навантаження Росія не потягне. Ось так впродовж неповного місяця розсіялися ілюзії Кремля з приводу того, що вони перемогли на виборах в США.
Кастусь Бандарук, Беларускае Радыё РАЦЫЯ

Знимка із Всемережжя

Немає коментарів:

Дописати коментар